اینگلیش تودی
اینگلیش تودی
سه شنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۸

حروف اضافه در زبان انگلیسی | گرامر prepositions | انواع حرف اضافه

حرف اضافه چیست؟

حرف اضافه کلمه ای است که برای متصل کردن یک اسم، ضمیر یا عبارت به یک کلمه دیگر در داخل جمله استفاده میشود.” وظیفه انها در داخل جمله وصل کردن افراد، اشیاء، زمان و مکانها به یکدیگر است. حروف اضافه معمولا کلمات کوتاه هستند و بلافاصله قبل از اسم یا ضمیر می آیند. در برخی مواقع حروف اضافه قبل از اسم مصدر (gerund) می آیند.

در زبان انگلیسی بیش از 1000 حرف اضافه وجود دارد. یک راه خوب برای تشخیص حروف اضافه در جمله این است که دنبال کلمه ای بگردیم که دو جمله را به هم متصل میکنند. حروف اضافه این کار را با نشان دادن مکان و حرکت، مالکیت، زمان و چگونگی تمام شدن کاری نشان میدهند.

کلماتی مانند “of“، “to“، “for“، “with“، “on” و “at” که در زبان انگلیسی کاربرد فراوانی دارند، همگی حرف اضافه هستند. توضیح حروف اضافه ممکن است پیچیده به نظر بیاید اما آنها بخشی از زبان انگلیسی هستند که ما هر روز از آنها بصورت طیعی و عادی استفاده میکنیم بدون اینکه به آنها فکر کنیم و یا حتی بدانیم که آنها چه هستند!!!

چند نکته مهم درباره استفاده از حروف اضافه

دو قانون مهم در مورد استفاده از حروف اضافه وجود دارد که باید باید به خاطر داشته باشیم؛ زیرا حروف اضافه شاید کمی گیج کننده باشند. یادگیری حروف اضافه و استفاده صحیح از آن نیازمند تمرین بسیار است.

قانون اول: برای اینکه یک جمله واضح بنویسیم که منظورمان را واضح برسانیم، باید از یک حرف اضافه خاص استفاده کنیم. برای مثال حرف اضافه “in” معنی خاصی دارد و حرف اضافه “on” را نمیتوان در همه موارد جایگزین آن کرد. برخی از حروف اضافه غیر قابل جایگزین شدن هستند اما نه همیشه. یک حرف اضافه صحیح در جای خود یک معنی خاصی را میرساند و اگر بجای آن از حرف اضافه دیگری استفاده کنیم، معنای جمله عوض خواهد شد. برای مثال به دو جمله زیر دقت کنید:

I want to see you in the house right now, Bill.
I want to see you on the house right now, Bill.

در جمله اول in the house به این معنا است که Bill باید از در وارد خانه شود و به داخل برود. اما در جمله دوم on the house یعنی اینکه Bill باید با استفاده از نردبان به پشت بام برود. همانطور که میبینید معنای دو جمله کاملا متفاوت است.قانون دوم: دومین قانون در مورد استفاده از حرف اضافه این است که حروف اضافه معمولا قبل از اسم یا ضمیر به کار میروند. در گذشته دبیران و مدرسان زبان انگلیسی بر این قانون بسیار تاکید داشتند. اما این قانون قطعی نیست و در بعضی مواقع جملاتی هستند که در انتهای آنها از حرف اضافه استفاده میشود بدون اینکه بعد از آن اسمی بیاید. برخی هم در گذشته اصرار داشتند که یک جمله هرگز نباید با حرف اضافه تمام شود. به جمله زیر دقت کنید:

I am seeking someone I can depend on.
من به دنبال کسی هستم که به او متکی باشم

این جمله با حرف اضافه “on” به پایان رسیده است و افراد مخالف با این قانون مجبورند از یک جمله یا عبارت غیر طبیعی برای رساندن منظور خود استفاده کنند:

Someone I can depend on is whom I am seeking.
کسی که بتوانم به او متکی باشم کسی است که دنبالش میگردممثال از حرفهای اضافه در داخل جمله

در جملات زیر، حروف اضافه با رنگ قرمز و آبی برای شما مشخص شده اند. مثالها را با دقت بخوانید:

I prefer to read in the library.

من ترجیح میدهم در کتابخانه بخوانم.


He climbed up the ladder to get onto the roof.

او از نردبان بالا رفت تا به روی پشت بام برسد.


Please sign your name on the dotted line after you read the contract.

لطفا بعد از خواندن قرارداد نام خود را بر روی خط نقطه چین امضا کنید.


He swam across the pool.

او در عرض استخر شنا کرد.


Take your brother with you.

برادرت را هم به همراه خود ببر.


انواع حرف اضافه انگلیسی

در زبان انگلیسی سه نوع حرف اضافه وجود دارد که شامل موارد زیر است:
مطالب مفید:
شرطی نوع صفر
شرطی نوع اول
شرطی نوع دوم
شرطی نوع سوم
prepositions

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
6 دیدگاه
موسوی
شهریور ۱۸, ۱۳۹۸

سلام جناب استاد …من بعد از ۵۰ سال می خام مدرک زبان بگیرم.. با سیستم آموزشی ما هم که آشنا هستید از اول راهنمایی با شیوه های غلط نه تنها موجب شدند که ما مجبور شویم بعد از دیپلم برویم کلاسهای خصوصی و.. بلکه باعث شدند که در یادگیری زبان دچار سردرگمی بشیم … شما چه پیشنهادی برای یادگیری زبان و کسب مدرک تافل دارید؟

  english2day
  شهریور ۲۰, ۱۳۹۸

  با سلام‌خدمت شما
  از نظر بنده بهترین راه اینه که توی یه موسسه معتبر ثبت نام کنید تعیین سطح بشید و کلاسهای آمادگی تافل برید.
  موفق باشید

کژال
مهر ۲, ۱۳۹۸

خوب بود

کژال
مهر ۲, ۱۳۹۸

مطالب مفید ی بود
من به دلیل مسافرت به خارج میخوام مکالمه م رو تقویت کنم،لطفا راهنمایی کنید
مرسی

  english2day
  مهر ۳, ۱۳۹۸

  ممنون از نظر و لطف شما
  برای تقویت مکالمه بهترین راه اینه که به یه آموزشگاه زبان برید.
  موفق باشید