آموزش واژگان انگلیسیلغات کتاب 1100 واژه

روز سوم از هفته دوم 1100 واژه | لغات هفته دوم 1100 روز سوم

در این درس به آموزش لغات روز سوم از هفته دوم 1100 واژه خواهیم پرداخت. این درس شامل 5 لغت اصلی می باشد. شما کلمات و لغات درس سوم از هفته دوم کتاب 1100 واژه را در زیر مشاهده خواهید کرد. در ادامه نیز متن کوتاهی را مشاهده خواهید کرد که واژگان جدید 1100 در آن به کار برده شده اند.

معنی تلفظ کلمه
بهانه، عذر، دستاویز /ˈpriːtekst/ pretext
ساختن، به هم بافتن /ˈfæbrɪkeɪt/ fabricate
ماهر، زرنگ /əˈdrɔɪt/ adroit
سر و وست تکان دادن، با اشاره فهماندن /dʒeˈstɪkjuleɪt/ gesticulate
هوشیار، بیدار، مراقب /ˈvɪdʒɪlənt/ vigilant

متن روز سوم از هفته دوم 1100 واژه

Dr. Jekyll or Mr. Hyde?

Under the pretext of being a surgeon he gained entry to the hospital. When interviewed by the director, he had to fabricate a tale of his medical experience, but he was so adroit at lying that he got away with it. It was not until the phony “doctor” began to gesticulate wildly with his scalpel, that a vigilant nurse was able to detect the fraud. In the annals* of medical history there have been a number of such cases.


دکتر جکیل یا آقای هاید؟

او به این بهانه که جراح است وارد بیمارستان شد. هنگامی که مدیر بیمارستان با او مصاحبه کرد، مجبور شد داستانی را درباره سوابق پزشکی اش سر هم کند. اما به قدری در دروغگویی ماهر بود که توانست از این وضعیت فرار کند. زمانی که پزشک قلابی حرکت وحشیانه با چاقوی جراحی را شروع کرد، پرستاری هوشیار توانست به این تقلب پی ببرد. در تاریخ پزشکی چند مورد از چنین وقایعی وجود داشته است.


واژگان کتاب 504

سید سجاد حسنی

دبیر زبان انگلیسی با مدرک کارشناسی از دانشگاه فرهنگیان همدان. مدرس زبان انگلیسی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا